Психологічна сторінка УЧНЯ

ГОТУЄМОСЬ до ЗНО!!! 

     Готуючись до ЗНО з мови та літератури, потрібно засвоїти силу-силенну тем, правил, винятків, авторів, творів, загалом – інформації, вказаної у програмі. Аж ніяк не хочеться додатково завантажувати вашу пам’ять, але погодьтесь, що наступні цитати стануть в пригоді не лише під час виконання тестових завдань, але й написання власного висловлення. Пропоную запам’ятати 20 цитат українських  письменників. Читати далі!!!


Это ИНТЕРЕСНО!!!

2. Логические задачи бывают полезны для людей в любом возрасте, так как они своеобразная гимнастика для ума.

Зверніть увагу!!!!!

До Вашої уваги! Рекомендації випускникам від психологів:

ПСИХОЛОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЙМОВІРНОСТІ ВИНИКНЕННЯ СТРЕСІВ:
- Правильно харчуватися: більше їсти натуральних продуктів: овочів, фруктів,зменшити споживання солі. Обов`язково снідати та впродовж дня харчуватися рівномірно.
- Бувати на свіжому повітрі.
- З`їсти морозиво – там є компонент, який покращує настрій.
- Необхідно слухати спокійну музику.
- Аби запобігти розчаруванню, невдачам, не треба братися за непосильні завдання.
- Не зловживати кавою,алкоголем.
- Зі стресом можна впоратися, треба лише мати бажання та трохи вільного часу лише для себе.
- Постійно концентруватися на світлих сторонах життя та подіях: це збереже здоров`я і сприятиме успіху.
ЯК КРАЩЕ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ТЕСТУВАННЯ:
 Пам`ятка учням
1. Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети – підготовки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, телепрограму, вимкніть телефон. Суворо скажіть собі: з 9 – ї до 12 – ї дня я повинен вивчити стільки – то.
2. Почніть учити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме як дамоклів меч, не даючи вам спокою. У результаті якісь запам`ятовування тем, які даються складно, різко знижується,якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.
3. Справжня "мати" навчання – не повторювання, а використання. Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, батьками чи друзями. Можете час від часу роботи репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідайте. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репетиція – запорука успішної вистави.
4. Запам`ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть, це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися,забути хоч одне слово,як текст, вивчений у такий спосіб, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний, ніж п`ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.
5. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення  й упаду сил пізнання науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім`ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.
6. Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспатися – справа індивідуальна. Але, у людини, яка виспалась, голова працює краще.
Контролюємо нерви, або Як запобігти екзаменаційному стресу.
Випускний клас – найбільш відповідальний і хвилюючий відрізок шкільного періоду для кожного учня. Це час, коли можна підвести риску у своєму дитячому житті і поставити нові цілі. Звісно, залишилося пережити важкий етап – ЗНО. Нова ситуація, нова обстановка, безкінечні питання і незрозумілі завдання. В будь-якої, навіть найстійкішої людини така перспектива викличе стрес. Але вийти з цієї ситуації треба впевнено, без зайвих емоцій і з високим рівнем самоконтролю. Профілактика емоційного стресу – це, перш за все, самонавіювання. Як ви себе налаштуєте, так і будете почуватися на тестуванні.
         Що варто зробити напередодні?
1.     Відвідайте заклад, де ви будете проходити ЗНО. Пройдіться коридорами, загляньте в аудиторію. Ознайомтеся із закладом.
2.     Заздалегідь тренуйтеся відповідати на тестові запитання з предметів у обмеженому часі.
3.     Навчіться змінювати своє ставлення до стресової ситуації. Людина страждає не від проблеми, а від того, як до неї ставиться.
4.     Найважливіший етап – шукай мотивацію. Без неї жодна праця не буде ефективною. Навіщо готуватись до ЗНО? Який результат хочеш отримати? Ким бачиш себе в майбутньому? Яка твоя місія: короткотривала та довготривала? Дай відповіді і відправ свою лінь на канікули.
       У день тестування:
1.     Будьте в хорошій фізичній формі (виспіться, приведіть себе в порядок, поснідайте).
2.     Налаштуйтеся виключно на успіх.
3.     Якщо ви відчуваєте, що починаєте панікувати, кілька разів глибоко вдихніть повітря.
       Прийоми емоційного контролю
Спосіб 1. Уявіть, що перед вашим носом на відстані 10-15 см висить пушинка. Дихайте тільки носом і так плавно, щоб пушинка не ворухнулася.
Спосіб 2. Спробуйте задати ритм усьому організму за допомогою монотонних ритмічних рухів: рух великими пальцями в «напівзамку», перебирання чоток, ходіння по кімнаті з глибоким вдихом-видихом.
Спосіб 3. Самонаказ – це коротке розпорядження самому собі. Застосовуйте цей метод, коли переконані в тому, що треба поводити себе певним чином, але вам важко цього дотримуватися. «Говори спокійно!», «Не піддавайся на провокацію!» - такі короткі накази допоможуть стримувати емоції, вести себе достойно, дотримуватися правил етики і поведінки на екзамені.
Спосіб 4. Уявіть, що ваша впевненість на екзамені – це круг приємного для вас кольору. Ви можете ступити в цей крок упевненості і обв’язатися ним, як поясом. Це відчуття допоможе вам під час іспиту. А потім ви зможете «зняти» талісман.


ПАМЯТКА ДЛЯ ДІТЕЙ
Якщо твої права порушуються, або ти не знаєш, що робити…
· По-перше, треба заспокоїтися, бо вихід завжди є, а життя продовжується.
·  Потурбуйся про свою фізичну безпеку.
· Якщо тебе побили, звернись до лікаря (педіатра, шкільної медсестри); він тебе огляне, зафіксує факт насильства, надасть допомогу.
·  Звернись до старшої людини, котрій ти довіряєш, котру поважаєш; не мовчи про свою біду.  
До кого можна звернутись по допомогу?
·     Національна дитяча «гаряча лінія» - 116 111 – безкоштовно, анонімно та конфіденційно (по будням з 12 до 20 год., в суботу з 12 до 16 год. 
·    В навчальному закладі – до класного керівника, практичного психолога, соціального педагога, заступника директора з виховної роботи, директора.
·             Міський телефон довіри, екстрена психологічна допомога – щодня з 12.00 до 22.00 (субота, неділя з 10.00 до 22.00) – , Vodafon: 095-6666-846, Kievstar: 067-8422-402, Lіfe: 063-4006-606;
·   Підрозділ ювенальної превенції в Енергодарському відділу поліції – 3-36-82, Відповідальний старший інспектор Денесюк Ігор Вікторович – 095-605-16-45;
·         Поліція – 102;
·         Служба у справах дітей м. Енергодар – 6-25-16 (начальник – Черноус Олена Борисівна);
·         Відділ охорони дитинства Енергодарського міськвиконкому – 3-35-60;
·         Відділ у справах сім’ї та молоді Енергодарського міськвиконкому – 6-06-05;
·       Енергодарський центр соціальних служб для сім'ї , дітей, та молоді –  вул. Козацька, 17, тел. – 6-19-54, 4-38-44, 5-93-11;
·         Відповідальний за рішення питань дитячого населення, зам. начальника СМСЧ №1 – Оверко Олександр Іванович;
·    Завідуюча дитячою поліклінікою СМСЧ №1, Ганжа Галіна Валентинівна, приймальня – 5-01-21;
·         Регістратура дитячої поліклініки СМСЧ №1– 6-12-73;
·         Регістратура дорослої поліклініки СМСЧ №1– 6-09-78;
·         Швидка допомога – 103;
·         Зав. відділом швидкої допомоги СМСЧ №1 – 5-15-33.

Комментариев нет:

Отправить комментарий